Jaki obraz wybrać do klasycznego salonu?

Styl klasyczny jest ponadczasowy i zawsze będzie miał szerokie grono swoich zwolenników. Wielbiciele idealnego połączenia prostoty i elegancji świetnie odnajdują się w takich pomieszczeniach. W dobie wielu możliwości jakie daje rynek, coraz częściej właściciele klasycznych wnętrz szukają sposobów na jego ozdobienie. Najczęściej decydujemy się na obraz do klasycznego salonu, jednak pozostaje pytanie jaki powinien on być aby dopełnić wnętrza? Czy powinien być to obraz akrylowy, olejny, drukowany, a może ręcznie malowany, w ramie czy bez? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jaki obraz dobrać do klasycznego salonu?

Aby salon stał się przytulny i pełnił rolę azylu, a jednocześnie był niebanalny, wyróżniający się i pasujący do nas należy przede wszystkim skupić się na tym aby dekoracja pasowała do całości. Pamiętając, że obraz czy to olejny czy akrylowy ręcznie malowany zawieszony w salonie to przysłowiowa “kropka nad i” dużo łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu propozycji jakie serwuje rynek. Dobrze dobrane dodatki uzupełniają całość aranżacji tworząc smaczną dla oka przyjemną jedność, dodając również indywidualnego charakteru. Obraz w salonie będzie świetnie prezentował się w dobrze oświetlonych, wyeksponowanych lokacjach takich jak miejsce nad komodą, sofą bądź na jednej ścianie tworząc prywatna galerię sztuki. Do właściciela salonu należy bowiem decyzja o tym jakiej wielkości ma to być obraz i czy postawi np. na jeden duży ręcznie malowany obraz akrylowy czy olejny w ramie, czy też będzie to kilka mniejszych dzieł.

Obraz olejny, akrylowy, drukowany czy ręcznie malowany na płótnie- w ramie czy bez?

Pamiętajmy, że o ile kuchnia to serce domu, to salon jest jego wizytówką i pełni funkcję reprezentacyjną. To właśnie w salonie spędzamy wolny czas i przyjmujemy gości. Jeżeli zdecydowaliśmy się na salon klasyczny warto zaplanować również prócz odpowiednich pasujących do wnętrz mebli – dekoracje ścienne jakimi są na przykład obrazy ręcznie malowane. Idealnym rozwiązaniem jest gdy obraz dopełnia całości aranżacji jednocześnie oddając nasz charakter i tym samym poprzez drobne szczegóły wprowadza je do wnętrza. Pomieszczenia w stylu klasycznym w przeciwieństwie do ascetycznych mogą pozwolić sobie na sporo dodatków, jednak nie mogą one być przypadkowe. Pamiętaj, że salon klasyczny lubi nie ilość, a jakość. I tutaj zwłaszcza obrazy ręcznie malowane poprzez swój niepowtarzalny charakter i unikalność doskonale dopełnią całości aranżacji. Malarstwo prawdziwe, ręczne jest już samą w sobie niepowtarzalną i wystarczającą dekoracją do salonu. Można postawić na dwa obrazy najlepiej w ramie, nie ważne czy olejne, czy akrylowe, które będą się wzajemnie uzupełniać zarówno motywem przewodnim jak i kolorystycznie.

Równowaga i harmonia

Aby utrzymać w swoim wnętrzu styl klasyczny należy pamiętać o równowadze. Doskonały, duży obraz ręcznie malowany nie powinien być rozpraszany dodatkowymi bibelotami, aby te nie odwracały uwagi i nie wprowadzały zamętu. Wybierając natomiast obraz ręcznie malowany na płótnie powinniśmy kierować się prostymi kryteriami. Czy to dzieło nie zdominuje wnętrza, czy nie wprowadzi chaosu oraz czy współgra z głównym zamysłem aranżacyjnym. Obraz powinien zdecydowanie przyciągać wzrok gości i domowników przy jednoczesnym współgraniu z otoczeniem.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *